Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Dr RICHARD GRANGER

rg

Prezes, Europejskie Biuro TECHNOLOGY PARTNERS w Brukseli 

richard.granger@technologypartners.pl

Richard Granger jest Prezesem Europejskiego Biura Fundacji TECHNOLOGY PARTNERS (TPF). Posiada ponad 33-letnie doświadczenie w zakresie zarządzania i doradztwa w dziedzinie B+R oraz zarządzania wiedzą i obecnie doradza członkom TPF oraz wielu organizacjom z sektora prywatnego i publicznego na całym świecie. Jego główne zainteresowania zawodowe dotyczą zagadnień organizacji i kultury związanych z zarządzaniem wiedzą i transferem technologii oraz ich znaczenia w stymulowaniu innowacyjności; zarządzania i komercyjnego wdrażania wyników B+R; oraz formułowania strategii rozwoju technologii i innowacyjności. Prowadzi także wykłady nt. zarządzania technologiami w ramach programów MBA oraz programów rozwoju kadry zarządzającej prowadzonych przez szkoły biznesu, w szczególności Manchester University/UMIST (Wlk. Brytania), gdzie jest wykładowcą.

Wśród zrealizowanych ostatnio prac znajdują się doradztwo dla Brytyjskiej Agencji Rozwoju Regionalnego nt. efektywnego wykorzystania zasobów wiedzy poszczególnych regionów; kierownictwo i zarządzanie projektem o budżecie 5 mln EURO w ramach europejskiego programu PHARE, mającemu na celu dopomożenie rządowi Polski w restrukturyzacji sektora NiT przed akcesją do Unii Europejskiej; nadzór nad uniwersyteckim programem badań w zakresie zarządzania wiedzą; udział w programie współpracy badawczej dotyczącej dynamiki wiedzy, w tym zastosowania analizy sieci społecznych oraz na temat zachowań w procesie mediacji; oraz dopomaganie wielu firmom w udoskonalaniu procesu przekazywania wiedzy w ramach międzynarodowych zespołów badawczych.

Doświadczenie Richarda Grangera w zakresie zarządzania działalnością obejmuje 20-letnią pracę w jednym z wiodących europejskich JBR, Cambridge Consultants Ltd w Cambridge, (1970-1989). W ramach tej pracy wykonywał następujące zadania: zarządzanie zespołem badawczym w obszarze fizyki; pracę na stanowisku dyrektora ds. zapewniania jakości oraz spraw kontraktowych; na stanowisku kierownika wydziału; oraz dyrektora ds. strategii B+R oraz partnerstw zewnętrznych. Przez 15 lat pełnił funkcję członka zarządu. W latach 1990-2000 był wiceprezesem międzynarodowej firmy consultingowej Arthur D. Little, pracując w Belgii a następnie w Malezji. Był też członkiem kierownictwa Działu Zarządzania Technologią i Innowacyjnością firmy, a w latach 1999-2000 odpowiadał za zarządzanie wiedzą na obszarze Europy i całego świata.

Posiada doświadczenie w zarządzaniu projektami, nabyte w trakcie udziału w i kierowania wieloma wiodącymi projektami B+R w Cambridge Consultants, o budżetach wielokrotnie na poziomie milionów euro. W trakcie pracy w Arthur D Little, zarządzał wieloma projektami consultingowymi z udziałem międzynarodowych zespołów, w tym wspomnianym wyżej 5-letnim programem PHARE dotyczącym restrukturyzacji polskiego sektora NiT.