Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
Stowarzyszeniastrzaka

Nowoczesne koncepcje dotyczące zarządzania działalnością badawczo-rozwojową ulegają dynamicznej ewolucji. Kształtowane są one przede wszystkim przez praktyków – firmy i instytucje, dla których odpowiednio zarządzana działalność badawczo-rozwojowa jest głównym czynnikiem decydującym o ich pozycji rynkowej i możliwościach rozwoju. Jednostki te zdecydowały się utworzyć szereg organizacji, które służą zarówno jako forum wymiany myśli, platformy ustanawiania standardów w zakresie zarządzania pracami badawczo-rozwojowymi, jak i znaczące instytucje lobbingowe kształtujące europejską rzeczywistość.

Fundacja Technology Partners jest aktywnym członkiem, w tym także członkiem-założycielem, najważniejszych europejskich organizacji, związanych z zarządzaniem działalnością badawczo-rozwojową i innowacyjną. Bieżąca współpraca z tymi organizacjami i zrzeszonymi w nich firmami i instytucjami umożliwia osiągnięcie następujących korzyści:

  • Nieograniczony dostęp do najbardziej aktualnych i najwybitniejszych światowych publikacji i wiedzy z zakresu zarządzania działalnością badawczo-rozwojową, co umożliwia Fundacji realizację jej głównego celu statutowego, prowadzenia działalności naukowej w tym obszarze, oraz rozpowszechnianie zdobytej wiedzy wśród członków Konsorcjum Technology Partners;
  • Możliwość bezpośredniej promocji Konsorcjum Technology Partners i jego członków wśród potencjalnych partnerów: firm prowadzących i zlecających prace badawczo-rozwojowe oraz europejskich instytucji badawczych poszukujących partnerów do wspólnych projektów;
  • Stworzenie sieci bezpośrednich kontaktów zagranicznych umożliwiających członkom Konsorcjum Technology Partners i klientom Fundacji szybkie dotarcie do potencjalnych partnerów.


Organizacje, których członkiem jest Fundacja Technology Partners:

 

EIRMA European Industrial Research Management Association (EIRMA)
EARTO European Association of Research and Technology Organisations (EARTO)
K4I Platforma Knowledge4Innovation (K4I)
ispim International Society for Professional Innovation Management (ISPIM)
PIGZT Polska Izba Gospodarcza Zaawansowanych Technologii (PIGZT)